Autoportret

Komunikat Jury VI Ogólnopolskiego Biennale Autoportretu Uczniów Szkół Plastycznych Radom 2017.W szóstej edycji Biennale Organizator, Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu otrzymał 707 prac zgłoszonych przez 622 autorów z 34 szkół plastycznych. Na skutek selekcji technicznej, eliminującej prace nie spełniające wymogów Regulaminu, do przeglądu komisyjnego zakwalifikowano 588 prac 514 autorów.

W dniu 20 listopada 2017 r. Komisja Konkursowa w składzie:

- Prof. ALEKSANDER OLSZEWSKI (UTH Radom) - PRZEWODNICZĄCY,

- Prof. RYSZARD SEKUŁA (ASP Warszawa),

- Prof. PIOTR STACHLEWSKI (ASP Łódź)

przy udziale komisarza Biennale art.plastyka J.A.Jasińskiego, pełniącego wyłącznie obowiązki sekretarza Komisji, dokonała przeglądu i oceny zgłoszonych do konkursu prac. Spośród nominowanych do nagród i wyróżnień Jury postanowiło przyznać:

NAGRODY:

GRUPA WIEKOWA DO 16 LAT:

I NAGRODA: MIKOŁAJ GROBELNY L.16, ZSP KOSZALIN, OP ART. TADEUSZ WALCZAK

II NAGRODA: NATALIA SADOWSKA L.16, ZSP RADOM, OP.ART. ANNA SYMELA

III NAGRODA: MATEUSZ WOLNIACZYK L.15, ZSP DĄBROWA GÓRNICZA, OP.ART. BEATA SKRZYPEK

GRUPA WIEKOWA OD 17 LAT:

I NAGRODA: MARIA CHODZIŃSKA L.17 ZSP GDYNIA, OP.ART. TOMASZ SÓJKA

II NAGRODA: JULIA GOSKA L.19 ZSP KOSZALIN, OP.ART. PAWEŁ ROGALSKI

III NAGRODA: KLAUDIA KRZOSEK L.17 ZSP RADOM, OP.ART. JAN ANDRZEJ JASIŃSKI

NAGRODA KOMISARZA BIENNALE: MAJA ŚWIAT L.17 ZSP KATOWICE, OP.ART. Piotr Kossakowski

WYRÓŻNIENIA:

GRUPA WIEKOWA DO 16 LAT:

MAGDALENA MAJORKOWSKA L.16 ZSP BYDGOSZCZ, OP.ART.BOGUSŁAW KURAŚ

GRUPA WIEKOWA OD 17 LAT:

JAKUB KONCEWICZ L.19 , ZSP BYDGOSZCZ, OP.ART. BOGUSŁAW KURAŚ,

AGATA OSIADŁO L.19 , ZSP BYDGOSZCZ, OP.ART. BOGUSŁAW KURAŚ,

KLAUDIA ZIELIŃSKA L.17 L.19 , ZSP BYDGOSZCZ, OP.ART. BOGUSŁAW KURAŚ,

PAWEŁ STEFANIAK L.18, LP. ZAKOPANE, OP.ART. MAŁGORZATA ROSIŃSKA,

FRANCISZEK SZCZEPANIEC L.19, LP ZAKOPANE, OP.ART. DOROTA BĄK,

MARTYNA STARCZEWSKA L.17, LP POZNAŃ, OP.ART.BEATA BREGIER-MALDZIS

 

POZOSTAŁE NOMINACJE DO GRUPY NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ :

DARIA RYMARCZUK L.17 ZSP KOSZALIN, OP.ART AGNIESZKA SIEŃKOWSKA,

PATRYCJA SERWETA L.18 ZSP KOSZALIN, OP.ART. TADEUSZ WALCZAK,

KATARZYNA OLEŚKIEWICZ L.18, OP.ART. TADEUSZ WALCZAK,

WERONIKA OLESIAK L.15, ZSP KOSZALIN, OP.ART. EWA MIŚKIEWICZ-ŻEBROWSKA,

ADAM EJSMONT L.20 LP ŁOMŻA, OP.ART. STANISŁAW KĘDZIELAWSKI,

TADEUSZ PETYNIA L.19 ZSP JAROSŁAW, OP.ART. TOMASZ POTUCZKO,

JULIA BRZESKA L.19 ZSP RADOM, OP.ART. EDYTA JAWORSKA-KOWALSKA,

ZUZANNA SEMENOW L.17, ZSP BYDGOSZCZ, OP.ART. BOGUSŁAW KURAŚ,

GABRIELA DŁUGOSZ L.16 ZPSP KRAKÓW, OP.ART. MICHAŁ STONAWSKI,

ANNA GWIAZDOWSKA L.16 ZSP GDYNIA, OP.ART.PIOTR BUDZISZEWSKI,

OLIWIA CHOROŚ L.16, ZSP GDYNIA, OP.ART. WOJCIECH JUCHNIEWICZ,

ANNA DAWIDOWICZ L.16 ZPSP KIELCE, OP.ART. MAGDALENA KUBICKA,

AGATA POPIK L.18 LP ZAMOŚĆ, OP.ART.MACIEJ SĘCZAWA

DOMINIKA BUCHOWICZ L.16, ZSP KATOWICE, OP.ART. ANETA JURCZYŃSKA,

JOANNA SZYMANEK L.17 ZPPKP OPOLE, OP.ART.MACIEJ MARKOWICZ,

MARIA PROCHOREC L15, ZPPKP OPOLE, OP.ART. BOŻENA KRAUZE-SZWAJKOWSKA,

JULIA POLAK L.16, ZPSP KRAKÓW, OP.ART. MARZENA BEDNARSKA,

Załącznikiem do niniejszego Komunikatu będzie lista 88 autorów prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej (w opracowaniu).

Organizator nie bierze odpowiedzialności za brzmienie nazwisk i innych danych wpisanych do metryczek prac pismem odręcznym, mimo wyraźnego zalecenia w Regulaminie Biennale.

Radom, 20 listopada 2017 r.

Jan Andrzej Jasiński, komisarz Biennale, sekretarz Jury.


KWALIFIKACJE DO WYSTAWY POKONKURSOWEJ (SZKOŁAMI, ALFABETYCZNIE):

TOMASZ DZBANUSZEK L.17 ZSP BYDGOSZCZ OP.ART. ANNA DREJAS

WIKTORIA KOŁCON L.17 ZSP BYDGOSZCZ OP.ART. BOGUSŁAW KURAŚ

KLAUDIA TRZCIŃSKA L.16 ZSP BYDGOSZCZ OP.ART. AGNIESZKA ELWERTOWSKA

KATARZYNA ZAŁĘSKA L.19 ZSP BYDGOSZCZ OP.ART. ANNA DREJAS

WIKTOR CIEPAK L.20 ZSP DĄBROWA GÓRNICZA OP.ART. MARIUSZ WNUKOWSKI

ALEKSANDRA KOZARSKA L.20 ZSP DĄBROWA GÓRNICZA OP.ART. MARIUSZ WNUKOWSKI

DOMINIKA SZMURŁO L.19 ZSP DĄBROWA GÓRNICZA OP.ART. MARIUSZ WNUKOWSKI

ALEKSANDRA TUNKIEWICZ L.18 ZSP DĄBROWA GÓRNICZA OP.ART. MARIUSZ WNUKOWSKI

KATARZYNA WÓJCIK L.18 ZSP DĄBROWA GÓRNICZA OP.ART. MARIUSZ WNUKOWSKI

KAMILA ZACIERA L.17 ZSP DĄBROWA GÓRNICZA OP.ART. MARIUSZ WNUKOWSKI

MONIKA BARTOSIAK L.16 ZSP GDYNIA OP.ART. PIOTR BUDZISZEWSKI

DOMINIKA BLASZKE L.17 ZSP GDYNIA OP.ART. TOMASZ SÓJKA

ZUZANNA BODZOŃ L.19 ZSP GDYNIA OP.ART. TOMASZ SÓJKA

KAJA KONTRYMOWICZ L.18 ZSP GDYNIA OP.ART. TOMASZ SÓJKA

JULIA KOSIERIEWA L.16 ZSP GDYNIA OP.ART. WOJCIECH JUCHNIEWICZ

MAREK MALOTTKI L.19 ZSP GDYNIA OP.ART. PIOTR BUDZISZEWSKI

ALBERT PAWLIKOWSKI L.18 ZSP GDYNIA OP.ART. WOJCIECH JUCHNIEWICZ

INKA SAWICKA L.18 ZSP GDYNIA OP.ART. PIOTR BUDZISZEWSKI

SYLWIA SKĄPSKA L.18 ZSP GDYNIA OP.ART. KATARZYNA SZCZODROWSKA

PAULINA KOWNACKA L.19 LP GRONOWO GÓRNE OP.ART. ALEKSANDRA HOŃKO

AGNIESZKA LEONOWICZ L.19 LP GRONOWO GÓRNE OP.ART. ZBIGNIEW CHROSTEK

ALICJA ŚWIĘCKA L.19 LP GRONOWO GÓRNE OP.ART. ALEKSANDRA HOŃKO

ELIZA KOWALCZYK L.17 LP GRYFICE OP.ART. ARKADIUSZ MARCINKOWSKI

NATALIA OSIPA L.19 ZSP JAROSŁAW OP.ART. TOMASZ POTUCZKO

TADEUSZ PETYNIA L.17 ZSP JAROSŁAW OP.ART. TOMASZ POTUCZKO

MAGDALENA KUPKA L.16 ZSP KATOWICE OP.ART. HALINA TYMUSZ

MIROSŁAWA OLKO L.16 ZSP KATOWICE OP.ART.ANETA JURCZYŃSKA

AGNIESZKA WOJSA L.17 ZSP KATOWICE OP.ART. PIOTR KOSSAKOWSKI

JULIA ĆWIEK L.18 ZPSP KIELCE OP.ART. MAGDALENA KUBACKA

KAMILA KOŁODZIEJ L.18 ZPSP KIELCE OP.ART. MAGDALENA KUBACKA

KATARZYNA ODO L.18 ZPSP KIELCE OP.ART. MAGDALENA KUBACKA

KLAUDIA OLCZYK L.18 ZPSP KIELCE OP.ART. MAGDALENA KUBACKA

OLIWIER GIŻYCKI L.18 ZSP KOSZALIN OP.ART. AGNIESZKA SIEŃKOWSKA

KAROLINA PATEJUK L.18 ZSP KOSZALIN OP.ART. TADEUSZ WALCZAK

MARCIN DERDA L.17 PLSP KOŚCIELEC OP.ART. ALEKSANDRA KACPRZAK

MICHAŁ LEŚNIAK L.17 ZPSP KRAKÓW OP.ART. KAZIMIERZ BORKOWSKI

AGATA SMARZEK L.16 ZPSP KRAKÓW OP.ART. KAZIMIERZ BORKOWSKI

GABRIELA WALOSZEK L.16 ZPSP KRAKÓW OP.ART. MARZENA BEDNARSKA

KINGA CIEPIEL L.19 ZSP LUBLIN OP.ART. ZDZISŁAW KWIATKOWSKI

MAŁGORZATA BORKOWICZ L.16 LP ŁOMŻA OP.ART. ANNA KARWOWSKA

MAGDALENA BUDZISZEWSKA L.16 LP ŁOMŻA OP.ART. ANTONI MIECZKOWSKI - 2 PRACE

HUBERT DOLINKIEWICZ L.19 LP ŁOMŻA OP.ART. STANISŁAW KĘDZIELAWSKI

KACPER KAMIŃSKI L.17 LP ŁOMŻA OP.ART. STANISŁAW KĘDZIELAWSKI

MAGDALENA ŁOZIŃSKA L.16 LP ŁOMŻA OP.ART. ANTONI MIECZKOWSKI

NAZAR POPKO L.16 LP ŁOMŻA OP.ART. STANISŁAW KĘDZIELAWSKI

EWELINA MOŚCICKA L.17 LP MIŃSK MAZOWIECKI OP.ART. KALINA KURCZEWSKA- ZAGAŃCZYK

MICHAŁ KAZANOWSKI L.18 LP NAŁĘCZÓW OP.ART. PIOTR KMIEĆ

BOGDAN POPARDOWSKI L.18 KLP NOWY SACZ OP.ART. WIESŁAW SZYSZKA

DOMINIK MATYS L.19 LP NOWY WIŚNICZ OP.ART. PRZEMYSŁAW SŁAWIŃSKI

JULIA BODUŁA L.16 ZSP OLSZTYN OP.ART. MAREK SZCZĘSNY

PATRYCJA DĘBIEC L.17 ZSP OLSZTYN OP.ART. ?

FILIP KOZICKI L.16 ZSP OLSZTYN OP.ART. MAREK SZCZĘSNY

JAKUB MARSZAŁEK L.17 ZSP OLSZTYN OP.ART. WERONIKA TADAJ-KRÓLIKIEWICZ

WERONIKA NALEWAJEK L.16 ZSP OLSZTYN OP.ART. WERONIKA TADAJ-KRÓLIKIEWICZ

NATALIA PRZĄDA L.17 ZPPKP OPOLE OP.ART. MAŁGORZATA FUTKOWSKA

EMILIA RADEK L.17..ZPPKP OPOLE OP.ART. MACIEJ MARKOWICZ

MACIEJ ZIELIŃSKI L.17 ZPPKP OPOLE OP.ART. MACIEJ MARKOWICZ

RADOSŁAW SZTUPECKI L.20 PLP PŁOCK OP.ART.ANNA MACIONEK-STAŃKO

JOANNA CZAPLIŃSKA L.17 LP POZNAŃ OP.ART. ANDRZEJ MALDZIS

ANNA MANDZIAK L.18 LP POZNAŃ OP.ART. WAWRZYNIEC REICHSTEIN

WERONIKA WITKOWSKA L.19 LP POZNAŃ OP.ART. ANDRZEJ MALDZIS

ALEKSANDRA DĄBROWSKA L.19 ZSP RADOM OP.ART. EDYTA JAWORSKA-KOWALSKA - 3 PRACE

NATALIA KAŁKUS L.18 ZSP RADOM OP.ART. JAN ANDRZEJ JASIŃSKI

DAMIAN KOSIOR L.19 ZSP RADOM OP.ART. EDYTA JAWORSKA-KOWALSKA - 2 PRACE

ERYK SKOWIERZAK L.17 ZSP RADOM OP.ART. GRZEGORZ KWIECIEŃ

SANDRA SZCZEPAŃSKA L.18 ZSP RADOM OP.ART. ANNA SYMELA

MONIKA TĘPIŃSKA L.18 ZSP RADOM OP.ART. ANNA SYMELA

ALEKSANDRA ŁUCZAJ L.17 LP SŁUPSK OP.ART. SERGIUSZ POWAŁKA

URSZULA GŁOWACKA L.17 LP SUPRAŚL OP.ART. BEATA WILCZYŃSKA

KATARZYNA MYSTKOWSKA L.17 LP SUPRAŚL OP.ART URSZULA ZAWADZKA-WYRZYKOWSKA

DARIA KUCHARCZYK L.17 ZPSP WARSZAWA OP.ART. STEFAN ŻUCHOWSKI

PETRO MARTYNIUK L.19 ZPSP WARSZAWA OP.ART. TOMASZ BARSZCZ

SEBASTIAN MURZA L.17 ZPSP WARSZAWA OP.ART. PIOTR KRAMINER-KALICIŃSKI

KLAUDIA CZERKAS L.17 LP ZAKOPANE OP.ART. DOROTA BĄK

JULIA GRABOWSKA L.18 LP ZAKOPANE OP.ART. IRENEUSZ BĘC

WIKTORIA KRZEMIEŃ L.17 LP ZAKOPANE OP.ART. DOROTA BĄK

PAWEŁ MŁYNARCZYK L.18 LP ZAKOPANE OP.ART. MAŁGORZATA ROSIŃSKA

OLIWIA BULZACKA L.17 LP ZDUŃSKA WOLA OP.ART. JOANNA TRZCIŃSKA

KAROLINA LAPETA L.17 LP ZDUŃSKA WOLA OP.ART. JOANNA TRZCIŃSKA


Zapraszamy do udziału w Biennale uczniów szkół plastycznych wszystkich typów: Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych oraz Liceum Plastycznego.

Przedmiotem Konkursu będą prace rysunkowe wykonane w dowolnych technikach, będące autoportretami autorów, wyłącznie w oryginale, prezentowane bez udziału innych mediów (np. elektronicznych).

Autor może przedstawić do 3 prac (poliptyk jest jedną pracą).

Organizatorzy zachęcają do bardzo otwartego traktowania pojęcia „rysunek”.

Wymiar maksymalny prac płaskich – 100 x 70 cm (B-1) wraz z passe-partout, inne projekty – do 1 m³.

Organizator zamknie procedurę rejestrowania zgłaszanych prac w dniu 15 listopada 2017 r.

Pobierz Regulamin Konkursu


Poprzednia Edycja

W dniu 11 grudnia 2015 w murach Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie V Ogólnopolskiego Biennale Autoportretu w Rysunku Uczniów Szkół Plastycznych Radom 2015. Zapraszamy do relacji fotograficznej z tego wydarzenia i internetowej galerii prac.

INTERNETOWA GALERIA PRAC ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI WRĘCZENIA NAGRÓD i WERNISAŻU WYSTAWY POKONKURSOWEJ